Ασίστ ο Λουντ στη νίκη της Φινλανδίας

Βασικός και στο δεύτερο φιλικό του Μαρτίου ήταν ο Ρόμπιν Λουντ για την εθνική Φινλανδίας, έχοντας μάλιστα και μία ασίστ στο 5-0 επί της Μάλτας.
Ο μέσος του Παναθηναϊκού έκανε την πάσα για το δεύτερο γκολ του Τέεμου Πούκι, με τον τελευταίο να κάνει το 3-0 στο 27′.

Ο Πούκι είχε ανοίξει το σκορ 13′, από κεφαλιά-πάσα του Τάιμι, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 23′, έπειτα από καλό σουτ του Λουντ και απόκρουση του τερματοφύλακα. Το 4-0 ήρθε απ’ τον Γένσεν στο 84′ και το 5-0 απ’ τον Σόιρι στο 88′.

Ο ποδοσφαιριστής του “τριφυλλιού” έπαιξε 62 λεπτά, ενώ πριν τρεις μέρες είχε παίξει 90 λεπτά στο 0-0 με τα Σκόπια.

Τα γκολ της Φινλανδίας…

Δείτε περισσότερα για τις αθλητικές ειδήσεις για το στοίχημα και το κουπόνι ΟΠΑΠ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Next Post

H Μαρσέιγ θέλει τον Φορτούνη

H Μαρσέιγ είναι η ομάδα που γράφεται τελευταία στο ερυθρόλευκο ρεπορτάζ ότι θέλει να προσθέσει τον Κώστα Φορτούνη στο δυναμικό της. Μάλιστα, σύμφωνα με όσα γράφονται, άνθρωπος της ομάδας της Μασσαλίας θα βρίσκεται στο ματς της Εθνικής με την Αίγυπτο ώστε να δει διά ζώσης τον Έλληνα άσο του Ολυμπιακού. […]