Άρσεναλ – Λιόν 1-2: Ο Ντεμπελέ νίκησε τους Λονδρέζους

Πιο έτοιμη από την Άρσεναλ εμφανίστηκε η Λιόν στη φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Λονδίνο. Οι γκον νίκησαν 2-1 τους γκάνερς στο Έμιρεϊτς με τον Έλληνα κεντρικό αμυντικό, Σωκράτη Παπασταθόπουλο, ν’ αγωνίζεται σ’ όλο το ματς.
Η αγγλική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Πιέρ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε στην περιοχή τη σέντρα του Μχιταριάν από δεξιά. Η Λιόν ισοφάρισε στο 66′, όταν ο Ντεμπελέ έπιασε στον ύπνο την άμυνα της Άρσεναλ και με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Λένο.

Ο ίδιος παίκτης στο 75ο λεπτό βγήκε στην πλάτη της άμυνας των Λονδρέζων και ωραίο πλασέ οδήγησε τους γκον στην ανατροπή και τη φιλική νίκη στο Έμιρεϊτς.

ΑΡΣΕΝΑΛ (Ουνάι Έμερι): Λένο, Μέιτλαντ-Νέιλς (76′ Τζένκινσον), Τσέιμπερς (70′ Μουστάφι), Παπασταθόπουλος, Μονρεάλ (86′ Μέντλι), Γκεντουζί (46′ Ενκετία), Τζάκα, Μχιταριάν (70′ Μαρτινέλι), Γουίλοκ (70′ Θεμπάγιος), Ομπαμεγιάνγκ (86′ Μπάρτον), Λακαζέτ (13′ Νέλσον – 76′ Τζον-Ρουλς).

ΛΙΟΝ (Σιλβίνιο): Λόπες (46′ Ρατσόπι), Ντιμπουά (76′ Τέτε), Γιανγκά-Εμπιουά (61′ Άντερσεν), Ντεναγέ, Μαρσάλ (61′ Ραφαέλ), Ζεάν (46′ Αουάρ), Τιάγκο Μέντες, Πάπε Ντιόπ (46′ Τουσάρ), Γκουιρί (46′ Ντεμπελέ), Τραορέ (46′ Φοφανά), Ντεπάι.

Δείτε περισσότερα για τις αθλητικές ειδήσεις για το στοίχημα και το κουπόνι ΟΠΑΠ.